6 ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II.

Dzisiejszy dzień jest szczególny. Zaduma, przywoływanie przeszłości, tęsknota …2 kwietnia sześć lat wstecz odszedł do Domu OJCA Papież Jan Paweł II . Postać ponadczasowa, która uczyła MIŁOŚCI, POKORY miliony osób…

Ciepło , MIŁOŚĆ, cierpliwość – nie ma chyba słów, które opisałyby charakterystykę człowieka, który siał tylko dobro. Siał i zbierał plony. Ludzie kochali Jego za to, że jest…kochają za to, że był z nami….

JEGO cierpienie tak godnie znoszone  dodawało otuchy nade wszystko cierpiącym.Było drogowskazem, jak daleko można iść niosąc swój krzyż. Jak iść , upaść i podnieść się pokonując dalej swój szlak  bez buntu. Uczył, jak czerpać radość w najtrudniejszych chwilach życia.

Odszedł ciałem. JEGO obecność, prawdy, które głosił pozostaną niczym wartki potok, wlewając kolejnym pokoleniom do Serc kropelki z tego źródła Miłości..

Tyle mądrości w swoich zapiskach pozostawił…słów, które mają wartość moralną.

OJCZE  ŚWIĘTY  , CÓŻ ZA SPLOT ZDARZEŃ…W ROCZNICĘ DNIA TWOJEJ ŚMIERCI– AUTYŚCI, o których tak mało się mówi, pisze ….jest o nich troszkę głośniej.

2 kwietnia to Dzień Wiedzy o Autyźmie….Te dramaty niewinnych istot z chorymi główkami na chwilę przestają milczeć w swoich czterech ścianach….Wychodzą do innych, by wskazać, jak trudno , pokornie , cierpliwie nieść ten tajemniczy krzyż….

Twoje myśli OJCZE ….są czytelne, są MOTTEM – jak żyć…kim JEST CZŁOWIEK…każdy człowiek…Bo TY nie wartościowałeś na lepszych, gorszych…Każdy jest Miłością…tak Uczyłeś….i ja rozumiem ten przekaz. Odtwarzając obraz Twojego zmęczonego chorobą ciała, tej woli walki o każde jutro, żeby być, wspierać w potrzebie…to wzór i siła , którą Pozostawiłeś…Pozostawiłeś nam  przykład jak wędrować w Pielgrzymce zwanej życiem szlakiem wyboistym, trudnym i tak stromym. Dałeś radę OJCZE przejść tak godnie…my też musimy .

— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

„Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest Twoje”.

„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać”.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

„Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny”.

„Powstań, ty, który już straciłeś nadzieję. Powstań, ty, który cierpisz. Powstań, ponieważ Chrystus objawił ci swoją miłość i przechowuje dla ciebie nieoczekiwaną możliwość realizacji”.

„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów. Dla chrześcijanina sytuacja nigdy nie jest beznadziejna”.

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.

ZAPALAMY NIEBIESKIE ŚWIATŁO DLA AUTYZMU (Light it Up Blue)

Wieczorem 1 i 2 kwietnia 2011, słynne budynki w USA i na świecie; w tym Empire State Building w Nowym Yorku, CN Tower w Toronto w Kanadzie, zapalą niebieskie światła, aby przyczynić się do podnoszenia świadomości o autyzmie oraz aby uczcić Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie mający miejsce w sobotę 2 kwietnia.
Organizatorzy wydarzenia zamierzają rozświetlać świat na niebiesko przez cały kwiecień 2011; miasto po mieście, prowadząc w ten sposób akcję uświadamiania o autyzmie różnych środowisk.
Co ty możesz zrobić, aby Zapalić Niebieskie Światło dla Autyzmu?

  • Ubrać się na niebiesko lub przypiąć niebieski znaczek puzzla “Autism Speaks”  i zachęcić do tego kolegów w pracy
  • Zapalić niebieskie światło w domu lub przed domem

ZAPALAMY TEŻ  ŚWIATŁO SOLIDARYZUJĄC SIĘ Z AUTYSTAMI…

1 komentarz


  1. Masz racje Małgosiu… to był szczególny dzień… Mimo, że bardzo zabiegany, miejscami chaotyczny, to zdołałam polecieć do pasmanterii i kupić wstążeczkę. Nie wiem dlaczego, pan sprzedający podał mi TURKUSOWĄ ale… za szybko ciachnął nożyczkami, nie chciałam sprawiać już kłopotu 😉 Liczy się turkusowa? :)))

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *