Miesiąc: Styczeń 2011

DZIĘKUJĘ ZA KAŻDY GŁOS DLA KUBUSIA.

3 komentarze

Cześć. Jestem Kubuś. Mam cztery latka. Jestem upośledzony , mam AUTYZM.

Moje zachowanie różni się od Twojego . Moja główka, mój mózg jest uwięziony w jakiejś dziwnej celi.. Niekiedy rozumiem wszystko, tak jak Ty. Chciałbym się włączyć do zabawy , ale  nie umiem mówić… Nie powiem Tobie , co chcę robić w danym momencie, nie rozumiem też często o czym Ty do mnie mówisz. Brak tej komunikacji jest barierą, która ogranicza moje bycie  razem z Tobą mój kolego, moja koleżanko. Dlatego Was nie mam.. Tylko kilkoro dzieci mnie rozumie. I dla nich jestem pewnie nudny…bo oni mówią niezrozumiałym dla mnie językiem ….mnie też nie rozumieją. Każdy chce, aby jego zrozumiano, reagowano na wypowiedzi. Wtedy można współpracować np. w zabawie . Jak zaczynam się bawić , a Ty mi przerwiesz – zdenerwuję się – dlaczego ?. Mogę Ciebie popchnąć…i odejść. Ja nie wiem,  że zrobiłem Tobie krzywdę. Jest między nami niewidzialna przepaść. To jedno nas łączy…ja jej nie widzę i Ty też nie widzisz dziwnej bariery między nami. Chciałbym naśladować Ciebie w zabawie. Niekiedy się udaje…tylko przez chwilkę. Potem zapominam , co robiłem i zaczynam zabawę sam. Tak czuję się najbezpieczniej.

Nie opiszę swoich wrażeń, emocji , nie zainicjuję pierwszy zabawy. Jak już ją zacznę  ..wycofam się…. i nie wiem , w którym momencie…..

Ktoś kiedyś napisał do mojej babci, że tyle ludzi potrzebuje pomocy, jest tyle chorych dzieci, dorosłych…

Z tym moim schorzeniem trudno żyć …ale inni mają jeszcze gorzej. Mam zdrowe nóżki i rączki i nie muszę ciągle leżeć w łóżeczku . To moje szczęście…nie wiem. Babcia mówi, że trzeba wszystkich wspierać, być dobrym człowiekiem. Chciałbym zrozumieć świat i być dobrym człowiekiem…Pomagać tym, którzy cierpią jeszcze bardziej i bardziej..Bo zawsze ktoś cierpi bardziej niż ja, niż Ty…Dlaczego jest tyle cierpienia…nie pytajmy…

Tak bym chciał, żeby wszyscy byli uśmiechnięci , żeby dzieci nie płakały, bo cierpią.

A może kiedyś tak się stanie.. tydzień, albo dwa…i wszyscy będą zdrowi, radośni..choćby przez łzy.

Mnie wspierają najbliźsi. O wszystkim opowiada mi Mamusia, Tatuś, moim bliscy. Słucham ich…ale ciągle czegoś zapominam…i muszę uczyć się od nowa.Muszę, bo to moja walka o siebie…

KUBUŚ.

„Wiesz, gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.” A. De Saint -Exupery

Zakończył się III etap w Konkursie na Blog roku 2010 r.

Zapisy z tych stron również poddane zostały ocenie.   I nie ważna jest wygrana…i nie o nią tutaj chodziło. Zamysłem i głównym przesłaniem było przybliżenie większej ilości czytelników do schorzenia zwanego AUTYZMEM. Tajemnicy, której nie udało się ujawnić, znaleźć leku. Skala zachorowań rośnie co dnia. Słowa zawarte na stronach mają również  w ułamku wskazać rodzicom, że naganne zachowanie dziecka nie zawsze  jest następstwem Jego URODY…temperamentu, a może mieć podłoże choroby…Szybka, poprawna diagnoza może uratować dziecko przed beznadzieją, którą zupełnie bezwiednie przygotuje otoczenie…najbliżsi..

Rodzice trwają przy swoich pociechach. Widząc zmiany w zachowaniu dziecka warto skonsultować swój niepokój ze specjalistą…i czuwać nad dalszym losem  spokojnie.

Psychika rodzica pewnie w życiu nie zaakceptowałaby informacji, że synek, córeczka byli karani…za napady agresji, nagłą ciszę, izolację odbieraną może jako ignorancję na słowa dorosłych…I choćby jedna istotka właśnie z wiedzy czerpanej z blogów prowadzonych przez bliskich osób z Autyzmem została ocalona – warto  dzielić się publicznie swoimi emocjami opisując wzloty, upadki, radość i smutek…z życia RODZIN, gdzie niczym meteoryt spadła diagnoza —DZIECKO MA AUTYZM.

Dziękuję WSZYSTKIM za SMS. Każda złotówka zostanie przeznaczona na pomoc  słabszym, którzy potrzebują pomocy…W rankingu ten blog znalazł się w pierwszej dziesiątce z tematyki „ JA I MOJE ŻYCIE”…PRZEOGROMNE WYRÓŻNIENIE…W DALSZEJ CZĘŚCI KONKURSU NA BLOGERA ROKU – BLOG JEST NA 31 MIEJSCU…TO DZIĘKI WAM – LUDZIOM O WIELKIM SERCU…WRAŻLIWYCH I TAK KOCHANYCH…

Nie wiem, czy jeszcze trzy lata wstecz podjęłabym takie wyzwanie…opisywała dni ze swojego życia…

Ten blog nie jest o mnie….jest przeznaczony dla mojego WNUKA i O MOIM WNUKU…dziecku, które żyje w dwóch światach…Jeden z nich jest dla nas czytelny, zrozumiały…drugi , ten AUTYSTYCZNY jest i naszą zagadką.

MOŻE ZA KILKA LAT MOTYLEK ZROZUMIE TREŚĆ, JA POZOSTAWIAM SWÓJ ŚLAD…MOŻE…

Tym labiryntem będziemy zmierzali tak długo, aż pojawi się promyk światła. Nasza nadzieja, że Kubuś poczuje zapach ŻYCIA. Ile czasu potrwa pielgrzymka, ile upadków i powstań…ile sił …nie wiem. Wiem, że będę przy dzieciach, póki dam sama radę. Będę wspierała  ile sił mi starczy…jak długo…nie wiem.WIEM, ŻE KOCHAM DZIECI,KUBUSIA SZCZERĄ MIŁOŚCIĄ, A ONA GÓRY PRZENIESIE…

Raz jeszcze WIELKIE DZIĘKI  dla każdego, który wszedł na te strony…odczytał choćby kilka wersów….dziękuję w imieniu swoim, KUBUSIA, DZIECI. Innych słów nie znajduję. KAŻDY GOŚĆ WNOSI COŚ POZYTYWNEGO.

WIEDZA, ŻE PO DRUGIEJ STRONIE , W TEJ SIECI NIE JESTEŚ SAMOTNY..KRÓTKI WPIS, KOMENTARZ, MAIL…TO TONY POZYTYWNEJ ENERGII …TO ISKIERKA W NASZYM TUNELU, KTÓRYM IŚĆ MUSIMY…ZA TO ŚWIATŁO WŁAŚNIE DZIĘKUJĘ..NIECH POZWOLI NAM IŚĆ TAJEMNICZYM SZLAKIEM…PO PRZYSZŁOŚĆ KUBUSIA.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=U2HgnHWzzAQ[/youtube]

MAMUSIA MA URODZINKI..

3 komentarze

Dzień dobry Boziu,

Moja MAMUSIA ma dzisiaj URODZINKI. To Jej Święto. Raniutko z moim Tatusiem dałem Mamusi laurkę i kwiatka. Ona się bardzo cieszyła. Pozwoliłem się uściskać…dałem buziaczki. I jestem dzisiaj cały dzień bardzo grzeczny. Nie mogę sprawić innego podarunku, no to chociaż swoje zachowanie podaruję Mamusi… Kocham ją Boziu tak bardzo…chociaż nie mówię o tym. Tylko powiem, jak mnie spyta. Bo wiesz, że ja jeszcze nie umiem mówić tak sam od siebie….

Jakbym potrafił powiedziałbym :

MOJA NAJDROŻSZA MAMO…dziękuję, że dałaś mi życie…Dziękuję za Twoją miłość już od chwili mojego poczęcia, kiedy nosiłaś mnie pod serduszkiem. Czułem, jak mocno bije …i ile w nim radości. Czułem, jak głaskałaś swój brzuszek i rozmawiałaś ze mną. Nuciłaś kołysanki, opowiadałaś bajeczki – tak, ja je słyszałem. Planowałaś dalsze lata…jak skończę roczek, dwa, trzy i więcej… Wierzyłaś, że wydajesz na świat ZDROWEGO CHŁOPCA , o którym z dumą powiesz….TO JEST MÓJ SYNEK…NASZ SYNEK.

Zadecydowałaś razem z Tatusiem jak będę miał na imię…Pięknych 9 miesięcy…tylko TY i JA …Twoje ciepło, oddech..żyliśmy razem .

Sprawiłem, że Wasze marzenie się spełniło…URODZIŁEM SIĘ ZDROWYM CHŁOPCEM. Ja cieszyłem się Twoją radością, którą okazywałaś pchając mnie w wózeczku .Dbałaś o mnie jak potrafiłaś najpiękniej. Czuwałaś dniami i nocami , kiedy byłem niemowlakiem. Zawsze razem. Nie opuszczałaś mnie , kiedy leżałem w szpitalu. Dzielnie znosiłaś moje infekcje, które tak niepokoiły. Nieraz dawali Tobie w szpitalu materac…i zasypiałaś na podłodze trzymając mnie za rączkę. Niekiedy czuwałaś całe doby siedząc na ciasnym krzesełku. W szpitalu było dużo dzieci i miejsca brakowało….Dorastałem. Ty musiałaś iść do pracy. Przychodziła do mnie ciocia Irenka…a kiedy wracałaś…nie pokazywałaś, że jesteś zmęczona. Swój czas przekazywałaś na zajęcie się mną..Nocami , kiedy ja już zasnąłem Ty „nadrabiałaś” prace w domu. Gotowałaś obiadki, sprzątałaś, prasowałaś….potem kolejny ranek i tak trwało chyba dwa latka.

Wiesz,  długo trzymałem tą swoją tajemnicę. Nie chciałem, żebyś była smutna. Chciałem jak najdłużej  czuć tą wspólną, rodzinną radość .TY MAMUSIU, TATUŚ I JA…

Kiedy straciłem kontrolę nad sobą…mój tajemniczy świat AUTYZMU wbijał się w ten realny coraz bardziej….pewnie Ciebie niepokoiłem …ale od tamtej pory niewiele pamiętam…. Nasze wspólne życie Mamo jest inne, niż sobie wymarzyłaś. Ty nie narzekasz na swój los…nikomu się nie skarżysz…zaakceptowałaś trudne wyzwanie tak szybko..Oddajesz mi swój czas…tylko dla mnie. Bo walczysz z moim schorzeniem. Boziu….Mamusia , Tatuś…zdają egzamin z życia. Życia pełnego niepokoju i obawy o moją przyszłość. MAMUSIU…przepraszam za każda chwilkę, kiedy jesteś smutna. Przepraszam za swoje zachowanie. Wiesz, że to nie ja…to ten autystyczny ludzik.Przepraszam za nieprzespane noce…za wszystkie rany na Twojej twarzy…za sceny, których nigdy nie powinnaś widzieć.MAMUSIU…jesteś moim ANIOŁEM….i tak bardzo dziękuję BOZI za Ciebie. Jesteś jeszcze młoda…a tak mocno doświadczył Ciebie los. Znosisz te chwile w pokorze. Jesteś silniejsza co dnia,…co dnia doświadczasz nowych wyzwań. I nie poddajesz się, choć jesteś bardzo, bardzo zmęczona.Przyjdzie Dzień MAMUSIU, kiedy wszystko się jakoś ułoży. Pracujemy razem nad tym…Ty wiesz jak bardzo. Przyjdzie dzień Mamusiu….kiedy Słońce zaświeci tylko dla Nas….Dobry Bóg zatrzyma chmury, wiatr….zacznę mówić i rozumieć…Opowiem Tobie , jak wiele dla mnie zrobiłaś i podziękuję, jak nikt nigdy do tej pory nie dziękował. Dzisiaj, w ten Dzień Urodzin moje myśli tańczą dla Ciebie najpiękniejszy taniec. Nucą piękną symfonię…oczyma wyobraźni usłysz ją..to melodia tylko dla CIEBIE. Moje rączki dotykają Twojego policzka…dotykają, nie odrzucają…

Od kołyski po dzisiejszy szlak, niczym Kalwaria….idziesz ze mną. Ciągle w równym tempie, które z mojej choroby się rodzi…Zwalniasz…i tak szybko przyspieszasz. Regulujesz oddech, żeby być blisko mnie. JEDNO POZOSTAŁO BEZ ZMIAN …NADAL Z DUMĄ POTWIERDZASZ ….TO JEST MÓJ SYNEK…NASZ SYNEK.

MAMUSIU….KOCHAM CIEBIE.

Boziu, i to bym powiedział, gdybym umiał mówić. Nie potrafię. Postaram się za rok, może dwa lata spojrzeć Mamusi w oczy i dokładnie to samo powiedzieć..

DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ MOJĄ MAMUSIĄ….

KUBUŚ

MIŁY GOŚCIU…

KONKURS NA BLOGERA ROKU JESZCZE TRWA.

JEŻELI CHCIAŁBYŚ  ODDAĆ GŁOS NA TEN BLOG…DZIĘKUJĘ…

trzeba wysłać SMS na nr 7122 w treści wpisując  A00310

KOSZT SMS 1,23 ZŁ – PIENIĄŻKI SĄ PRZEZNACZONE NA SZCZYTNY CEL – NA REHABILITACJĘ CHORYCH ..

Z JEDNEGO  NUMERU TYLKO JEDEN GŁOS…I PODAJ DALEJ….

DZIĘKI WASZYM GŁOSOM BLOG „skoczył” z 31 NA 28 MIEJSCE…

GŁOSOWANIE TYLKO DO 1 LUTEGO…


DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qg2CKtCUPEY[/youtube]