NAJPIĘKNIEJSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Zdjęcie1885

Wszystkim Dzieciom w Dniu Waszego Święta składam Serdeczne Życzenia.

Życzę Wam, aby najpiękniejszy okres życia trwał jak najdłużej. Aby każdy dzień wnosił tylko chwile beztroskiej radości, zabawy, uciechy.

Jesteście sensem życia nas- dorosłych. Tylko Wy potraficie sprawić, że w natłoku wielu spraw potrafimy się uśmiechnąć. Zapewniamy, że każde z Was jest kimś wyjątkowym. Bywają dni, że nie okazujemy tego uczucia tak, jak na to zasługujecie.

Przepraszamy za chwile, które mogły Wam sprawić przykrość z naszej strony. Nie powinny się zdarzyć – wiemy. Wstyd nam dorosłym, że takie też bywają.

Przytulam najmocniej jak potrafię do swojego serca – maleńkie i duże, zdrowe i chore – Nasze Dzieci.

Kiedy patrzę, jak śpisz

 

Moje drogie dziecko, wślizgnęłam się do twojego pokoju, by usiąść przy tobie, kiedy śpisz, i popatrzeć, jak twoje kruche ciałko wznosi się i opada w rytmicznym oddechu. Oczy masz ufnie przymknięte, a twoją anielską twarzyczkę otaczają miękkie, jasne loki. Chwilę temu, kiedy pracowałam w gabinecie, ogarnął mnie smutek, gdy wspominałam wydarzenia dzisiejszego dnia. Nie mogłam już dłużej skoncentrować się na pracy, toteż przyszłam, by porozmawiać z tobą w tej ciszy, kiedy tak sobie odpoczywasz.

Rano nazwałam cię guzdrałą, kiedy za bardzo się ociągałeś i zbyt wolno ubierałeś. Zbeształam cię za to, że znowu zapodziałeś gdzieś swoją kartkę na lunch, i sprzątnęłam śniadanie ze stołu z naburmuszoną miną, bo poplamiłeś sobie koszulkę. „Znowu?” – westchnęłam. Ty zaś uśmiechnąłeś się do mnie niewinnie i powiedziałeś: „Cześć, mamo!”

Po południu wykonywałam telefony, a ty ustawiłeś swoje zabawki w równiutkie rzędy na łóżku, gestykulowałeś i śpiewałeś sobie.

Wpadłam zezłoszczona do twojego pokoju i zagrzmiałam, byś przestał wreszcie hałasować. Potem spędziłam kolejną długą godzinę przy telefonie. „Zabieraj się do odrabiania pracy domowej”, ryknęłam niczym jakiś sierżant, „i przestań marnować tyle czasu”. „Dobra, mamo”, odpowiedziałeś skruszony, siadając sztywno przy biurku z długopisem w ręku. Potem nie dochodziły już z twojego pokoju żadne odgłosy.

Wieczorem, kiedy ciągłe jeszcze pracowałam, podszedłeś do mnie z wahaniem. „Poczytasz mi dzisiaj, mamo?” – zapytałeś z nadzieją w głosie. „Nie dzisiaj”, odpowiedziałam gwałtownie. „Twój pokój, to istne pobojowisko! Czy za każdym razem muszę ci o tym przypominać?”

Z pochyloną głową, powłócząc nogami, odszedłeś do swojego pokoju. Za jakiś czas wróciłeś i zerknąłeś do gabinetu. „A teraz, o co chodzi?” – zapytałam wzburzonym głosem.

Nie odpowiedziałeś ani słowem, tylko wkroczyłeś do pokoju, zarzuciłeś mi ramiona na szyję i pocałowałeś w policzek. „Dobranoc, mamo, kocham cię”, wyszeptałeś, mocno się do mnie przytulając. Po chwili zniknąłeś tak szybko, jak się pojawiłeś.

Siedziałam potem ze wzrokiem utkwionym w swojej pracy i czułam, jak ogarniają mnie wyrzuty sumienia. W którym momencie zatraciłam rytm dnia i za jaką cenę? Nic nie uczyniłeś, by wprawić mnie w taki nastrój. Byłeś tylko dzieckiem, zajętym procesem dorastania i uczenia się. Zagubiłam się dzisiaj w dorosłym świecie odpowiedzialności i obowiązków i zabrakło mi już sił, które powinnam ofiarować tobie. Dzisiaj stałeś się moim nauczycielem. Udzieliłeś mi cennej lekcji swoją niewyczerpaną chęcią, by podbiec i pocałować mnie na dobranoc, nawet po tak męczącym dniu chodzenia na palcach wokół moich humorów.

Teraz zaś, kiedy patrzę, jak śpisz, pragnę, by ten dzień zaczął się od nowa. Jutro potraktuję ciebie z takim zrozumieniem, jakie ty mi dziś okazałeś, abym mogła być prawdziwą mamą. Rano przywitam cię ciepłym uśmiechem, po szkole zachęcę słowem otuchy, wieczorem utulę do snu ciekawą historyjką. Roześmieję się, kiedy ty będziesz się śmiał, zapłaczę, kiedy będziesz płakał. Jutro już nie zapomnę, że wciąż jesteś dzieckiem, a nie dorosłym, i będę cieszyła się tym, że jestem twoją mamą. Twój nieugięty duch ukoił mnie dziś, toteż przychodzę do ciebie o tej późnej porze, by ci podziękować, moje dziecko, mój nauczycielu i mój przyjacielu, za dar twojej miłości.

Diane Loomans

http://pressmania.pl/?p=30894

3 komentarze


 1. Piękny obrazek. Czy siostra Kubusia jest zdrowa? Chciałabym dać rodzeństwo synowi z Autyzmem ale potwornie się boję. Czy może Pani napisać czy Mama Kubusia robiła jakieś badania przed ciąża? Szykowala się do niej jakoś medycznie?
  Pozdrawiam Serdecznie

  Odpowiedz

 2. Ktoś polecił mi tę stronę.
  Wszystkiego dobrego dla całej rodzinki 🙂
  Niedawno poruszyłam na swoim blogu temat dzieci autystycznych.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *