PORTAL PolakPotrafi ” POMYSŁOWA BABCIA”

Poniżej link do wywiadu przeprowadzonego ze mną . Tytuł…” Pomysłowa babcia”..

Po raz pierwszy na PolakPotrafi.pl publikujemy wywiad przeprowadzony przez naszą reporterkę z twórczynią

pomyślnie zakończonego projektu –“Autyzm – chaotyczny taniec umysłu”. Zachęcamy do lektury!

Pomysłowa babcia

W życiu babci dziecka chorego na autyzm jest wiele trudu, miłości i poświęcenia.  Babcia Gosia, bo tak pisarka karze o sobie mówić jest stworzona do walki. Od kilku lat toczy bitwę z chorobą swojego wnuka Kubusia i nie zamierza się poddać. 

Chcę żeby mój wnuczek był szczęśliwy i szedł przez życie z podniesioną głową. To moje marzenie, aż tyle. (..)

 Wstęp…czytaj więcej http://blog.polakpotrafi.pl/


Kliknij na linka poniżej, nagranie jest do odsłuchania na stronie radiowej . Wywiad w Polskim Radiu…
Polskie Radio     http://www.polskieradio.pl/80/998/Artykul/533212,Babcia-Gosia-pisze-bloga-Marta-Rebzda

Kubutku KOCHANY !!! Wiesz, wszędzie „babci pełno”. Opowiadam o Tobie , kto tylko mnie poprosi.  Chciałabym doczekać dnia, kiedy dorośniesz , zrozumiesz moją przeogromną Miłość do Ciebie maluszku . Zrozumiesz, że robiłam i robię wszystko, żeby ułożyć Twoje myśli , wyrwać z krainy Autyzmu.  Ja…ja tylko staram się opowiadać o tym Twoim trudzie , staram się przybliżyć pojęcie zaburzenia, które nie każdy jeszcze zna. Wyglądasz jak zdrowy, śliczny chłopczyk.Wnętrza Twojej główki, zmysłu, chaosu w niej nie widać…Pracę wprost nad uwolnieniem umysłu prowadzi nade wszystko Twoja Mamusia, Tatuś. Oni są z Tobą cały czas .Kochają Ciebie przeogromnie i walczą z całych sił . Babcia jest obok…myślą, słowem, czynem, modlitwą szczerą.Zabrałabym od Ciebie ten ciężki krzyż i poniosła sama.  Nie da rady . Nie pytajmy dlaczego. Kubusiu, dzisiaj Dobre Anioły z Portalu PolakPotrafi  opublikowały wywiad z babcią.„ Pomysłowa babcia”…tak mnie nazwali – wiesz. To artykuł, który  opisuje historię  decyzji o napisaniu książki o Tobie i dla Ciebie. . Gdybym wiedziała, że jej zbyt będzie gwarantowany pisałabym kolejne, kolejne…Siedziałabym przy tym swoim „lapku” po 20 godzin , zbierała myśli, przerzucała na papier…Babcia nie jest literatem. W tym kręgu nikt mnie nie zna…Może pozna?? Wierzmy , że duuuuuuuużo  osób będzie chciało przeczytać  książeczkę.  Potem tak mocno Ciebie pokochają, zrozumieją tajemnicę, która  prowokuje Twoją INNOŚĆ..Zrozumieć – to nie jest trudne…Pokonać…bardzo, bardzo trudno. Damy radę MOTYLKU !!!!! Jasne, że tak…

PS. Zapewniam też wszystkich „niedowiarków” , że za  mój przekaz medialny nie otrzymuję żadnych poborów . Czynię to w celu nadrzędnym – przybliżam trud walki o dzieci .Ich trud i trud bliskich. Jedynie za książkę , którą sama wydałam, zainwestowałam swoje środki pobieram opłaty, choć i tak nie zawsze. Często ją zwyczajnie daruję..Jej koszt 25 zł…Czy to dużo ?? Muszę zbyć 4 egzemplarze , żeby opłacić 45 minut terapii Kubusia.  A Kubuś tych godzin powinien mieć minimum 20 w tygodniu. Nie pobiera tylu z wiadomych względów. Nie…nie skarżę się….Ciągle szukam pomysłu, co jeszcze można zrobić, żeby pomóc dziecku , dać Jemu szansę  , by za kilka lat był samodzielnym człowiekiem ..
Bardzo, bardzo proszę czytelników  o odwiedzenie bloga cudownej Rodziny, która ratując swojego Synka Frania podjęła decyzje o zbyciu swojego ślicznego domu położonego w bajecznym miejscu .  
http://www.dzielnyfranek.blogspot.com/
Słowa, że są WIELCY w walce o dziecko, to zbyt skromne określenia…Oni są niezwykli. Może ktoś z Was marzy o takiej ciszy…zapoznajcie się z historią Franka i decyzją Rodziców dziecka…poniżej link do bloga.
http: www.dzielnyfranek.blogspot.com
http://dompraktyczny.blogspot.com

4 komentarze


  1. Gosiu GWIAZDO – jak pisze Dorota i ma rację – będziesz jeszcze bardziej sławna a to pozwoli na zapewnienie Kubusiowira wszystkiego co potrzebne
    I jeszcze nasze motto – wiara czyni cuda

    milion ciumków


  2. Gosiu kochana – czekamy…………….a tu taka przerwa?

    pozdrówka i ciumki

Comments are closed.