AUTYZM GUBI DROGĘ DO ZMYSŁÓW..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4vE5Fm__zk4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oMckntTDBRg&feature=youtu.be[/youtube]

Film z kampanii reklamowej…co czuje, jak postrzega otoczenie osoba z AUTYZMEM…Każda inaczej…Tylko wyłączenie, zagubienie podobne..Obrazowy, czytelny opis..AUTYZM GUBI DROGĘ DO ZMYSŁÓW..Nie wiesz gdzie jesteś, co robisz..JEDEN CZŁOWIEK W DWÓCH ŚWIATACH..ten sam człowiek..Ot TAJEMNICA UMYSŁU …ZGUBIONE MYŚLI….Jak sądzisz ???? TRUDNE??? TAK- ZDECYDOWANIE TAK…CHAOS, STRACH..DEZORIENTACJA..

Piękna dziewczyna..przystojny chłopak..prześliczne dzieci…TAK.OBLICZEM- WYGLĄDEM.TYLKO SILNIK ZWANY MÓZGIEM NIESPRAWNY.A JEGO NIE WIDAĆ >>>>ZROZUM INNOŚĆ W KAŻDEJ POSTACI.JEST JEJ TAK WIELE WOKÓŁ.NIE WSPÓŁCZUJ.NIE TRZEBA.OKAŻ ZROZUMIENIE, OTRZYJ ŁZY NIEMOCY, PODAJ SWOJE RAMIE.WYSTARCZY. NIE SZYDŹ, NIE KRYTYKUJ, NIE KOMENTUJ.BĄDŹ OBOK POMOCNY.DODAJ SIŁ MYŚLĄ, GESTEM, UŚMIECHEM ŻYCZLIWYM…KOCHAĆ LUDZI- to takie proste…Tego zapewne nie da się nauczyć, improwizować, grać…Ta Miłość nade wszystko do słabszych siedzi w każdym z nas…Niekiedy potrzeba czasu, aby przyszedł moment i  emocje uwolniły się ot tak…spontanicznie. Wrażliwość , pewne wartości wynosi się z domu, z otoczenia, w którym spędzało się dzieciństwo, dojrzewało, edukowało, pracowało…Pewnie otoczenie sprawia, że człowiek zaczyna skłaniać swoje myśli ku innym , swoje potrzeby odkłada na plan dalszy..Kiedy zaś jesteś u boku tych w potrzebie…nigdy nie będziesz sam…Wyciągając  pomocną dłoń , kiedy była potrzebna innemu…I ty sam otrzymasz zwrotnie dwie dłonie. Przepięknie ujęła te ludzkie, zwyczajne odruchy Matka Teresa z Kalkuty…dla mnie autorytet przeogromny. Malutka , drobniutka postać o przeogromnej sile wnętrza . Tyle spraw rozwiązała sama…Poszła z własnego wyboru wśród tych najuboższych, o których świat całkiem zapomniał…chorych, konających z nędzy …Ona dawała im tylko siebie…swoją MIŁOŚĆ . Zwyczajnie była i niosła ulgę w cierpieniu – słowem, gestem, swoim ciepłem…Te JEJ słowa…PRAWDZIWE, SZCZERE..LUDZKIE..

„Panie, gdy sądzę, że moje serce po brzegi wypełnione jest miłością, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że kocham siebie w osobie kochanej, uwolnij mnie od samej siebie…Panie, gdy wydaje mi się, że dałam wszystko to, co mam do dania i gdy zauważam w chwili uczciwości, że to ja otrzymuję, uwolnij mnie od samej siebie. Panie, gdy uwierzyłam, że jestem biedna, i gdy zauważam w chwili uczciwości, że bogata jestem w pychę i zazdrość, uwolnij mnie od samej siebie(..) 

 Życie byłoby naprawdę mniej męczące, gdy życzliwość – zwyczajne uczucie osoby rozumnej szła tuż obok nas…Nikt nie zabiegałby o tolerancję, zrozumienie problemu, w którym słabszy tkwi..Bajka???? Tak. Tylko dlaczego?? Przecież to nic nie kosztuje…nie musisz na to ciężko pracować, a spełnisz się sam dla siebie…


3 komentarze


 1. Życzliwość i miłość w tym naszym „chorym” świecie wydają się słowami pustymi i bez znaczenia kiedy nie dotyczą pięknych. zdrowych i bogatych. Dzisiaj nasze dzieciaki nie zauważają swojej inności i są na pewno szczęśliwe w swoim świecie. „Złe” spojrzenia bolą nas i czas chyba głośno mówić „nasze
  dzieci są inne. Ich inność nie jest zaraźliwa. Kochamy jetak samo jak dzieci zdrowe a poświecamy więcej uwagi. Dla nas słowo „miłość” nie jest słowem pustym my po prostu wiemy co ono znaczy. Małgosiu niech Bozia w swoim miłosierdziu Wam darzy. Buziaki


 2. Lubie ten film. Ogladalam go wielokrotnie, zawsze myslac, jakie zycie byloby piekne, gdyby mozna sie bylo zawsze tak fajnie wylaczyc;) Niestety, nie zawsze sie da. Jest jeszcze inny film, autor niezle oddal, to co widze i slysze w podobnych sytuacjach. Sama w takiej sytuacji zwykel sie wylaczam, dzwieki sa tylko szumem i nawet nie zdaje siebie sprawy, gdy cos ktos do mnie mowi, Dopoki mnie nie szturchnie, stoje ak ten pan:
  http://youtu.be/oMckntTDBRg

  Musze przyznac, ze nie mam wiekszych problemow z brakiem zyczliwosi otoczenia. Moze jestem po prostu szczesciara, moze to troche kwestia nastawienia. Mlody nieraz urzadzal sceny i ludzie roznie reagowali, ale w takich sytuacjach cala uwage skupiam na dziecku. Nie moze mnie zranic ktos, kim sie w ogole nie przejmuje. Ludzie bywaja wredni, ale najbardziej rania ci, ktorych kochamy, bo ich nie mozna zignorowac;)


 3. Pani Aniu, dziękuję za linka..zamieszczę film na swoim blogu. Wspomina Pani, że nie ma takich problemów z brakiem tolerancji…Nie oceniam wszystkich osób, bo tych o wielkim sercu jest w Polsce rzesza..Wskazuję tylko, że INNOŚĆ w żadnym stopniu nie może być napiętnowana przez kogoś, kto problemu nie zna..Pani mieszka w Holandii, my w kraju, gdzie wiedza na temat AUTYZMU, różnych typów niepełnosprawności jest bardzo skąpa..i to jest ten ból właśnie.
  Pozdrawiam…babcia Gosia

Comments are closed.