PROTEST TRWA , JAKI FINAŁ ????

Śledząc sytuację w Sejmie z udziałem Rodziców dzieci niepełnosprawnych coraz bardziej przebija pytanie , czy Polska jest jeszcze Polską – jednym krajem, czy już ją ktoś podzielił i o tym nie wiemy ?
W jednym kraju- jeden PARLAMENT. W nim Posłanki i Posłowie. Jest również Senat z Senatorami . Różne partie polityczne zasiadają w „szczytnych” ławach . Opozycja i koalicja rządząca , osoby, którym my POLACY daliśmy mandat zaufania , aby krajem rządzili w sposób odpowiedzialny .
Kolejny raz , tym razem z udziałem grupy najsłabszej zrodził się spór . Jego celem jest wyegzekwowanie kwoty świadczeń , których wysokość pozwoli przeżyć nie w nędzy, totalnym ubóstwie , a na stopie biednego obywatela .
Koalicja pod przewodnictwem Pana Premiera usilnie dowodzi , że w BUDŻECIE BRAKUJE ŚRODKÓW , aby podwyżka w żądanej kwocie najniższej krajowej mogła zostać wdrożona. Opozycja stwierdza, że te środki można pozyskać ..Politycy z opozycji wskazują czytelnie źródło możliwości przesunięć środków , WIELE ŹRÓDEŁ , koalicja stwierdza – NIE MAMY !!!
Pytanie się rodzi wobec tego – KTO KŁAMIE ?? – Pan Premier wraz z Ministrami swojego Rządu, czy politycy, którzy również zasiadają na Wiejskiej w Sejmie . Kto bardziej od WSZYSTKICH POSŁÓW , SENATORÓW zna kwoty ulokowane w budżecie państwowym – MY , zwyczajni obywatele, którzy podatkami ten budżet właśnie zasilamy , czy parlamentarzyści ?
Pan Premier Rządu Polskiego , który w sposób ambitny i dobitny reprezentuje mój kraj na arenie międzynarodowej może pozwolić sobie na jedną choćby pomyłkę wobec swoich obywateli ?
Analiza wielu obszarów nieprawidłowości w moim kraju dowodzi, że tych pomyłek jest BARDZO, BARDZO dużo !! Celowe działanie , brak wiedzy , czy zwyczajna niemoc w zarządzaniu państwem ?- nie wiem . Wiem, że jest tragicznie w obszarze służby zdrowia , opiece socjalnej , sądownictwie itd.
Wiem, że rozprzestrzenił się niewyobrażalny nepotyzm , który eliminuje podrzędnego człowieka w podjęciu pracy , bowiem stanowiska nade wszystko obsadzane są „z polecenia „ . Afera goni aferę w podmiotach, które podlegają wprost Panu Premierowi i Pana Ministrom .
Jak w tym chaosie żyć, jak funkcjonować w kraju, który trawi choroba sama w sobie – choroba , która zwie się ‘ NIEUDOLNOŚĆ „?
Obraził się Pan Premier , jak i rzesza osób bezwzględnie Panu poddanych na słowo ‘ KŁAMCA „ .
Jak można obrazić się za prawdziwe określenie , które Pana dotyczy ?
Od 19 marca trwa okupacja Sejmu . Czy doszłoby do tego, gdyby Rząd prowadził poprawny dialog, słuchał uważnie przekazu osób, które problemy podnoszą ? Wszyscy wskazują , że obecna koalicja kilkakrotnie zwiększyła świadczenia , od 2007 r prawie o 100 % !! Warto sobie przypomnieć , czy te świadczenia były płacone , bo Rząd dba o najsłabszych obywateli, czy też WYMUSZONE przekazem zatroskanych Rodziców, którzy o każdą drobną podwyżkę domagali się protestami ?.
W 24 godziny znalazły się środki w wysokości 180 zł na tysiące Rodziców , w planowanym budżecie na rok 2014 r tej kwoty Pan nie uwzględnił !!!!!! DLACZEGO ?? – bo słabi , jak zwykle zostaną tylko „pogłaskani „ , powiemy, że brakuje funduszy i koniec !!!!!! Tym razem opiekunowie chorych dzieci pokazali, że są bardzo zmęczeni, ale i wola walki o swoje prawa jest potężna !!
Skandalem jest , że Posłowie koalicji zarzucają w tym przypadku robienie kariery politycznej Posłowi Mularczykowi ! – za co ?- , że podał pomocną dłoń , za to, że od lat stoi u boku słabszych ?
To nie jest pierwszy raz, kiedy właśnie Poseł Mularczyk ujął się za ludźmi żyjącymi w kraju absurdów .
Przykładem jest moja skromna osoba, która została poddana lustracji przez organy ścigania z tytułu rzekomego prowadzenia zbiórki publicznej…Nie piszę obecnie o tym, co przeszłam, to moje ..Właśnie z inicjatywy Posła Mularczyka ktoś ruszył tyłek i zmienił Ustawę z 1933 r ,link do art. poniżej
http://arkadiuszmularczyk.natemat.pl/18707,solidarna-polska-nowelizuje-prawo-w-interesie-potrzebujacych-rodzin
Dzięki błędom , bzdurnym przepisom , buty , cynizmu strony rządowej dochodzi do niepokoju społecznego, skłócenia środowisk.
Tym razem Pan Premier wskazał, że środki pochodzą z rezerwy na jakąś budowę , nie zabiera silnym i daje słabym . To jest również pomysł – skąd środki czerpać ! Prezesi Spółek SA , z Rad Nadzorczych zarabiają niekiedy przeszło 100.000 zł miesięcznie ..Wiele Spółek SA tak sobie prosperuje , cóż Pan Premier na to ? – bo dzielni, odpowiedzialne stanowiska . Zgoda, ale ten niepełnosprawny nie przyszedł na świat z wyboru , nie prosił o życie pełne bólu , łez, cierpienia . Nie prosił o wózek inwalidzki , o życie zdane tylko na bliskich . Pytanie – kto ten stan traumatyczny utrzymuje, kto ma wpływ na status społeczny ? WYKLUCZONY, bo chory ??? To jest porażka tego, jak i poprzednich rządów !!! Jak żyć za 1000 złotych mają dwie osoby – Rodzic z dzieckiem niepełnosprawnym.
Podwyżki szaleją – wzrost cen energii elektrycznej, paliwa , gazu , czynszu- to oczywiste, że wszystkie inne produkty detaliczne mkną z cenami do góry .
Proszę Pana SENATORA LIBICKIEGO – bierz człowieku te 1000 złotych i żyj , lecz się, kupuj leki znoszące cierpienie !!! Kto Pana na stanowisko tak szczytne typował ?? – żałosne są Pana wypowiedzi!
Gdzie w tym wszystkim poszanowanie prawa UNI – pytam się, bo nie wiem, czy my tam tylko pożyczki uzyskiwać możemy , czy i przepisy stosować należy ?
Jak wygląda opieka w krajach Unii ? – bardzo proszę – jeden wątek !!!
http://europa.eu/legislation_summaries/employment_and_social_policy/disability_and_old_age/em0047_pl.htm
Europejska strategia w sprawie niepełnosprawności 2010–2020 zakłada między innymi :
Europejski program walki z ubóstwem, który powinien wzmocnić współpracę między krajami UE i stosować zasady otwartej metody koordynacji w zakresie wykluczenia i ochrony socjalnej. Celem programu powinna być gospodarcza, społeczna i terytorialna spójność UE oraz włączenie społeczne osób żyjących w ubóstwie.
Ochrona socjalna
Systemy ochrony socjalnej mogą stanowić rekompensatę nierówności w poziomie dochodów, ryzyka zaistnienia zjawisk takich jak bieda czy wykluczenie społeczne, na jakie są narażone osoby niepełnosprawne. Niezbędna jest w tym kontekście jakość i trwałość systemów ochrony socjalnej, które muszą zostać poddane analizie, w tym systemy emerytalne, programy mieszkalnictwa socjalnego oraz dostęp do podstawowych usług. Strategia zachęca do wykorzystywania funduszy strukturalnych oraz przyjęcie odpowiednich środków krajowych.”
Upór Premiera , Ministra i pozostałych członków PO – PIS w temacie płatności świadczenia w kwocie żądanej przez Rodziców dzieci niepełnosprawnych jest okrutną grą na emocjach .
Wrażenie jest jednoznaczne – Pan Premier stwierdza NIE , BO NIE , a Ty człowieku w domu wykrzycz swoją niemoc . NIE – TYM RAZEM JUŻ NIE DA RADY !!! Grupa Rodziców , którzy mówią głosem tysięcy osób w Sejmie – to ‘ TWARDZIELE „, którzy swoją siłę pozyskali choćby niosąc opiekę swoim dzieciom .
DZIĘKUJEMY WAM RODZICE CAŁYM SERCEM !! O co walczycie, wiedzą Ci, którzy żyją w otoczce dramatu od lat , jak i o tych , którzy orzeczenia nie z własnego wyboru pozyskają . SZACUNEK i TONY SIŁ PRZESYŁAM !!!!!- Babcia Gosia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *