ART.56 KW CIĄG DALSZY, ZAMYKAM BLOGA

Bardzo ważne; WIADOMOŚĆ, która mnie zwyczajnie powaliła psychicznie, fizycznie…

Dochodzą do mnie informacje , o których nie śniłam w najtrudniejszych w życiu chwilach .Postępowanie w mojej sprawie wobec art. 56 KW – zbiórki publicznej toczy się intensywnie . Mój blog został zlustrowany od podstaw, niczym gangstera, groźnego przestępcy.

W treściach dziękowałam dobrym Aniołom za drobiazgi przekazane na rzecz Kubusia…bez apelu o ich podarowanie, kupienie , nie wiem..Ktoś z dobrej, szczerej chęci rok, dwa lata wstecz przesłał zabaweczki, malutkie ludziki do terapii, ktoś papier kolorowy, nożyczki.

Podkreślam, nie prosiłam o nic …to był podarunek .  Nazwiska darczyńców w naturalny sposób wskazałam na blogu w zeszłym roku .

Poniżenie, które  mnie, moim dzieciom, nade wszystko Kubusiowi fundują organy ścigania  rodzi koszmar . Kochani, cudowni darczyńcy , którzy myśleliście o Kubusiu w święta- przesłaliście drobiazgi , słodycze dla dziecka , a ja Wam w dobrej wierze na blogu podziękowałam – może do Was zapukać Policja w sprawie właśnie zbiórki publicznej na rzecz Kubusia . Lustracja, wyjaśnienia tym razem składają darczyńcy . Boże LITOŚCI !!!!! Tak bardzo Was przepraszam, że za Wasze pomocne dłonie, pomoc spontaniczną ktoś będzie musiał w sprawie zeznawać. Taki wstyd wobec ludzi o pięknych sercach .

Skopaliście mnie decydenci totalnie ..Skopaliście też moje dzieci i ułomnego wnuka .Za co pytam, za co …ja tego nie rozumiem . W ten sposób właśnie  oznajmiacie światu, że nie wolno nikomu pomagać, a przyjmowanie pomocy jest przestępstwem. Narażacie moje dobre imię, na które pracowałam w tym kraju tyle lat !!!  Stałam się ofiarą systemu, który sam w sobie jest chory , wyzbyty moralnych aspektów w normalnym funkcjonowaniu. Robicie ze mnie przestępcę, bo walczę z całych sił o wnuka !!!!!!!!! Oddajcie mi dziecko zdrowe, wskażcie Ośrodek, gdzie ktoś da Jemu tyle miłości, co my . Wskażcie ośrodek, gdzie nikt Jego nie uderzy, nie opluje, nie wytknie Inności Błagałam ludzi na początku zakładania tego bloga POKOCHAJCIE KUBUSIA !!!!

Tak , pokochali to dzieciątko . Państwo w zamian zgotowało nam kolejne piekło , za czyn, którego nie popełniłam ja, tym bardziej moje dzieci.

Przysięgam…jak przejdę ten amok , pozwą mnie do Sądu, przejdę to  . Jednak swoją godność, godność moich dzieci będę broniła na całym świecie . Skieruję skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu  przytaczając wszystkie argumenty, które doprowadziły mnie , moich bliskich do wyczerpania .

Jakie prawa gwarantuje Konwencja oraz Protokoły do niej?

-prawo do życia i zdrowia
-prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego
-prawo do sprawiedliwego procesu sądowego
-prawo do niebycia karanym bez procesu sądowego
-prawo do życia rodzinnego i prywatnego
-wolność poglądów, sumienia i wyznania
-wolność słowa
-wolność zgromadzeń i stowarzyszania się
-prawo do zawarcia małżeństwa
-prawo do skutecznego środka odwoławczego
-prawo do własności
-prawo do nauki
-wolność poruszania się

Zamknę bloga wkrótce …Miał służyć, a szkodzi mojemu cudownemu wnukowi. Skarbie, może i dobrze, że tego nie rozumiesz . Tak mi wstyd, tak bardzo wstyd przed ludźmi dobrej woli. Tak bardzo chciałam wspierać Ciebie w tej walce w gronie Przyjaciół, którzy dobrym słowem dodają mi sił.  Tak nie wolno Synku, wiesz …Prawo nie pozwala . Przepraszam raz jeszcze wszystkich. Jestem zwyczajnie zdruzgotana ….A, Ty kapusiu, jak nie ja, bo mogę nie dożyć….inni Ciebie  znajdą. Wytoczą proces z KC. Art. 415 …Chciałam wybaczyć, nie, nie dam rady !!!!!Jestem skołowana, słaba , pogrążona…Tylko za co, dlaczego muszę płakać z niemocy?? Nie wiem.

64 komentarze


 1. Dziękuję Kochana, bardzo dziękuję. Wiem, że gdyby ten proces dotyczył tylko mnie, dałabym radę. Tym razem poszło wszystko za daleko…do osób, które pokochały ułomne dziecko. Taki strzał psychiczny ostatni raz dostałam w dniu, kiedy padła diagnoza o Kubusiu , o tym cholernym autyźmie.
  Boże, pozwól mi to wszystko pojąć..nie daję rady sama . Już nie..


 2. Gosiu, trzymaj Się!!!!
  Wypił jakieś źółka na uspokojenie, walnij kielicha, zapal papierosa..cokolwiek, by nie oszaleć.

  Gosiu kochana, jak ten cały cyrk sie skończy przybedziemy całą rodzina Jaskiniowców do gminy Bydgoszcz..obiecuję…skchalmy się do nieprzytomnosci, odreagujemy!!!
  Obiecuję!!!


 3. Co za …. …… ….. ….. ……. z tego ubeka, a ci policjanci są nie lepsi. A niech mnie też skażą, Perun mi świadkiem, że po wyjściu z pierdla podłożę bomby pod wszystkie ministerstwa, sądy, mopsy i resztę aparatu. Polska przestała być krajem europejskim. Polska to obóz koncentracyjny, gdzie słabych się eliminuje. A …. wam w …. …. zasrane Goebelsy na stołkach, gestapowcy z komisariatów i donoszący szmalcownicy!!! Możecie mnie teraz ścigać ze wszystkich paragrafów, a zdania nie zmienię bando hien i ścierwojadów niegodnych nazwania nawet gównem, bo gówno jest bardziej ludzkie niż wy!!!
  Babciu Gosiu… nie wiem co Ci mam rzec… po prostu załamałem się i tyle.


 4. Pani Gosiu:( Proszę się trzymać i nie poddawać:( Ja wiem, że musi być Pani bardzo ciężko:( Ale nie jest Pani sama, ma Pani wspaniałego Wnusia, i nas wszystkich!ściskam Panią bardzo mocno!


 5. Gosieńko,strasznie mocno Cię ściskam i przytulam do serca. Nie załamuj się…wiesz, że wszystkie dobre rzeczy wracają…a Ty czynisz tu wielkie DOBRO:)Jestem z Tobą, choć tylko myślami…ale jestem!Uściskaj Kubutka:)Będzie dobrze:)


 6. Ale się zryczałam.
  Boże za co!!!!?
  Za co cie karają że walczysz o chore dziecko….?
  To jest absurd!
  Gosiu…..

  Bierzemy się w kupe i walczymy z Tobą.
  Jak trza będzie to z tobą pojedziemy do tego Strasburga.
  Wszystkie z naszymi chorymi dziećmi!!!!!
  Ileż maja nas tak poniżać i kazać żyć za 520 zł.
  Po prostu tu wyję razem z Tobą ,razem z Dorotą…..
  Gosiaczku trzymaj się ,,,,,,
  Całym serduszkiem jestem z Tobą.
  Gdybyś potrzebowała pomocy to pisz śmiało.


 7. Babciu Gosiu nawet nie wiesz jak strasznie mi przykro. Ja tego nie ogarniam, nie mogę zrozumieć, zwłaszcza ze pracowałam w sądzie, byłam częścią tego aparatu, dlaczego policja robi z tej sprawy taki „cyrk” i będzie wydawać pieniądze wszystkich podatników (między innymi pieniądze tego wrednego kapusia) na przesłuchania świadków. To są realnie duże koszty, które mogłyby być lepiej przeznaczone. Od wczoraj dużo myślałam o tym wszystkim, o zbiórkach publicznych, o 1 % i też pomyślałam o Europejskim Trybunale Praw człowieka w Strasburgu i o tym by wnieść zbiorowy pozew przeciwko państwu Polskiemu. Rodzice niepełnosprawnych dzieci apeluję do Was – Nie jesteśmy sami, jest nas wielu, razem możemy coś wywalczyć, zmienić, niech i inni usłyszą o nas.

  Babciu Gosiu proszę nie zamykaj bloga, nie można uciekać i zejść do podziemia tylko dlatego ze jakimś łajzom się to nie podoba.


 8. Podpisuję się pod kazdym słowem Pni Edytki.
  Walczymy!!!
  O nas, o Nasze dzieci, wnuki, a może nawet ich dzieci, daj Boże by były zdrowe.
  Babciu Gosiu nie można tego tak zostawić,nie można uciec, schować się w kącie i gryźć paznokcie.
  Nie zamykaj bloga, zobaczysz zbierze się tu taka armia, która da Ci siłę i dokopiemy im.
  Osobno jesteśmy słabe, siła w grupie a już z Takim przywódcą jak Ty na pewno coś zdziałamy.
  „Ludzie ludziom zgotowali ten los” słowa tak stare a nadal tak żywe:(
  Całuję, zbieraj siły, podniesiesz się albo po prostu Cię poniesiemy.


 9. Boże, nie wierzę…
  Gosiu kochana, nie zamykaj bloga, prosze Cię!! dajesz ludziom TYLE nadziei, tyle sie od Ciebie, od Was uczymy…
  Co się dzieje w tym kraju?????? Czy naprawde ma dojśc do tego, ze dzieci niepełnosprawne i ich rodziny będa musiały uważac na kazde słowo..oglądać sie za siebie…?????????

  Gosienko kochana, jesteśmy wszyscy z Tobą!
  Nie poddawaj się!!!!


 10. Nie zamykaj bloga, proszę o to ja i wiele innych osób, które pewnie nigdy nic nie napisały ale czytają. Twój blog pomaga nie tylko Kubusiowi ale i innym rodzicom dzieci z autyzmem. Na mnie możesz liczyć, zrobię wszystko, co w mojej mocy, by pomóc. Bo to, co się dzieje to szczyt paranoi.

  Pozdrawiam i trzymaj się.


 11. Absurd! Ludzie są chorzy. Mam nadzieję, że się opamiętają. Jakby potrzebowała Pani jakiejś pomocy, to proszę do mnie pisać. Nie mieszkam w Polsce i co raz mniej chcę wracać, jak czytam o takich rzeczach.
  Życzę wiary i dobrych ludzi wokół Pani.


 12. Czy szczyt idiotyzmu da się jakos skomentować, Boże w jakim kraju my żyjemy, na górze afera goni aferę i to na takie kwoty że wszyscy razem wzięci przez całe życie nie zgromadzimy, a tu ściga się dziecko za kredki, kogoś za to chciał komuś pomóc, brak słów, Pani Gosiu trzymamy za Was kciuki, niestety takie sytuacje doprowadzą do tego że ludzie przestana nam pomagać – bo sie będą bali a na państwo już dawno nie mamy co liczyć….


 13. aż mnie normalnie krew zalewa w jakim my kurwa kraju żyjemy, ja pier… no nie mogę toż to paranoja. to już nie można pomagać dzieciom bo za to można trafić do więzienia świat oszalał normalnie świat oszalał. nie mogę uwierzyć w to co czytam mam nadzieję, że ta osoba która poszła na policję i to zgłosiła dostanie nauczkę bo tak się nie robi. trzymam kciuki żeby wszystko się dobrze skończyło i ludzie się opamiętali bo mi jest wstyd, za tych ludzi


 14. Babciu Gosiu jestem z Tobą całym sercem. Jeśli tylko będzie potrzebna jakakolwiek pomoc zgłaszam się na ochotnika.

  sylwetka74


 15. Nie pisałam do tej pory, ale napiszę. Nie możemy pozwolić, żeby nasze cholerne państwo traktowało chorych jak przestępców. Zbierają grosze z 1% podatku, przez fundacje, wyłącznie na leczenie. Gdyby to jebane państwo zapewniło im właściwy poziom opieki zdrowotnej, nikt by nie zbierał!!!!
  Babciu Gosiu – trzeba zebrać siły i walczyć, a bloga nie zamykaj – bo to oznaczałoby, że w jakiś sposób to państwo i ta donosicielska gnida wygrały. NIE ZGADZAJ SIĘ NA TO. W imieniu Kubusia i innych chorych dzieci!!!


 16. A ja niestety tutaj niczego nie rozumiem. Czytając jakiegoś bloga gdzie opisywana jest walka o zdrowie tej osoby, lub kogoś z jej rodziny, ludzie wymieniają się też doświadczeniami, gdzie jakieś lepsze leczenie, gdzie taniej, gdzie bardziej fachowo, co robić w takim i takim przypadku itp.
  Takie blogi to kopalnia wiedzy!!! To pomocne informacje dla ludzi chorych!!! Nie dowiemy się od lekarza, nie. Dowiemy się od osób chorych, które przed nami miały taki sam albo podobny problem i już wiedzą gdzie się udać, co pomaga a co szkodzi…
  Czytając jesteśmy wdzięczny takiej osobie, bo pomogła nam w naszych poszukiwań, podtrzymała na duchu, dodała wiary!!! Nie ma w naszym kraju takich instytucji!!! Nie ma!
  Nikt nie wspiera osoby chore w ich walce o zdrowie i życie! Ci, którzy powinny o to zdrowie dbać i wałczyć dla nas, o nasze zdrowie, zawodzą coraz bardziej. Zostają Fundacje i wsparcie ludzi chorych na tą samą chorobę. Jeżeli czytając na przykład Pani bloga, uznam, że zabawki, z których wyrosło moje dziecię bardziej przydadzą się Kubusiowi, niż półce, na której od lat zbierają kurz, to czy ja nie mam prawa zapytać czy nie będzie to dla Was przydatne i jeżeli uzyskam odpowiedź potwierdzającą, przesłać Wam te zabawki??? Co się dzieję z tym światem??? To teraz pomaganie jest złe?! Nam już się całkiem zaciera granica pomiędzy dobrem a złem! Nie mogę uwierzyć w to, że takie coś jest karalne! No nie mogę!!!!!!!!! Dokąd mi zmierzamy???
  Dobro będzie trzeba ukrywać? Teraz, kiedy tyle zła jest na świecie, tyle niesprawiedliwości tyle obojętności!!! To obojętność powinna być karana, bo jest zabójcza! Zabija wiarę w człowieka i w dobro!
  A co z wolnością? Decyzja o tym czy coś na przykład, wywalam na śmietnik albo jak jest jeszcze przydatne oddaje komuś innemu, należy do mnie, bo to ja zapłaciłam za „to coś” i ja mam prawo decydować, co z tym robić!
  Ludzie! Nie mówimy tutaj o willach i drogich samochodach, mówimy o starych zabawkach, ciuchach, książkach itp… Chyba jest jakiś wyznaczony limit wartości, jakie można sobie przekazywać bez żadnego dokumentu?
  No i jaka jest to zbiórka publiczna? To nie jest żadna zorganizowana akcja! Ktoś z dobroci serca chce coś przesłać i nie może??? No jaja jakieś! Nie wierzę w to i już.
  Nikt z Ludzi, którzy dokonali takiego czegoś dla Pani Wnuka, nie będzie za to ukarany, to jakiś absurd jest!
  Ja, co prawda, nie dawno weszłam na tego bloga, właśnie przez ten List otwarty, a że czasu nie było, to nie czytałam bloga, ale to co dziś czytam jest po prostu jakieś nienormalne… Jestem pewna, że wszystko się wyjaśni, szkoda tylko Pani nerwów. Proszę nie tracić wiary w DOBRO. Myślę, że jak już ktoś coś donosi, to Sąd ma obowiązek posprawdzać, ale przecież tam są Ludzie a nie bezduszne bestie. Po wszystkim tylko utwierdzam się w przekonaniu, że Ustawa o ZP, musi być dostosowana do obecnych czasów i, że ten list pisała Pani słusznie. Niech Pan Bóg da Pani siłę na to wszystko!!! Proszę się trzymać!


 17. Jestem ciekawa jak moje małe wnuki przesłuchają bo to one podzieliły się z Kubusiem zabaweczkami z jajek. Mam ochotę wpier…c temu komuś/
  Gosia trzymaj się.
  Jak Jaskiniowcy przyjadą dołączam się z dużą flaszką i to nie będzie darowizna tylko udział własny.


 18. Gosiu znasz mnie, bywasz na moim blogu. Proszę nie zamykaj bloga – dasz tym ubekom tylko niepotrzebną satysfakcję. Nie poddawaj się prosze, przecież to co Ci robią jest BEZPRAWIEM!!!!!!!!!!!!!! Nie można na to pozwolić!


 19. Pani Babciu, wróciłam. Nie wiem, dlaczego, przecież tyle razy już ten post czytałam i tyle razy uwierzyć nie mogłam. Im więcej czytam tym bardziej ściska w gardle! Wiem, że to Pani nic nie pomoże, ale wracam napisać, że płaczę razem z Panią. A płaczę nie tylko nad tym, co tutaj czytam, płaczę nad Człowiekiem! Tyle!


 20. jestem w szoku… panstwo nie pomaga…pomagac innym nie pozwala…


 21. Wierzyć mi się nie chce w to wszystko. TO prawo !! raczej bezprawie ! Zamiast dawać przykład, że WARTO POMAGAĆ, za pomoc i proszenie o nią chcą karać! Słów mi brak.
  Pozwoliłam sobie upublicznić list otwarty u siebie.


 22. Szkoda, że państwo ściga tych, którym pomagać nie chce przyznając jałmużnę w wysokości 150 zł, a nie ułatwia ścigania tych którzy doprowadzili do tego, że moje dziecko jest niepełnosprawne.
  Kochana Babciu nie zamykaj bloga, bo to będzie oznaczało, że donosiciele wygrali. A to przecież nie jest prawda.


 23. Grunt się nie przejmować. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Przykro, że czepiają się innych ludzi – ale to nie Wasza wina, więc i wstydzić się nie macie za co. Byle sprawa wyszła z łap „organów ścigania” i trafiła do sądu. Opisz wszystko na forum prawnym, na grupie pl.soc.prawo, ludzie podpowiedzą co robić.


 24. Jeżeli do kogoś rzeczywiście „zapuka policja” (znając tych panów im się nigdy nie chce chodzić w tak błahych sprawach), to trzeba pamiętać, że apel o pomoc dla Kubusia NIE miał znamion „zbiórki publicznej”. Przekazywanie podarków dla chorego dziecka (o którym czytało się na internecie) nie jest karalne, choćby nie wiem jak prokuratorzy się wysilali.


 25. Gosiu , nawet nie próbuj zamykać bloga.Dla mnie chore dziecko zasługuje na wszystko , co jest mu potrzebne do egzystencji. i jeśli w danej chwili potrzebne są przybory rysunkowe, czy pieniążki na rehabilitację to dlaczego nie mam prawa mieć decydowania o daniu mu prezentu na urodzinki czy imieninki.Nie rozumiem, czy tak trudno zrozumieć rządzącym na górze, że są na świecie ludzie, którzy kochają niepełnosprawne dzieci i chcą im pomagać. Dobrze, że się ogłasza, czego w danej chwili brakuje takiemu dziecku.Ludzie mający władzę zrozumcie osoby chore, niepełnosprawne one sobie tylko pomagają przetrwać trudny czas, nie bójcie się, że wzbogacą się tych darowiznach.Poza tym wiara chrześcijańska , wiara w Boga przykazanie miłości bliźniego nakazuje wręcz pomaganie słabszym. A prawo do wyznawania wiary daje nam Konstytucja, chyba,że tylko w teorii? Ale czym jest wiara bez uczynków? Niczym.
  Tu na dole jest tylko skromne pomaganie, aby przetrwać do końca życia. Pralnie brudnych pieniędzy są wyżej i o tym wiedzą wszyscy i z tym się nic nie robi. Najlepiej dla przykładu zniszczyć całą rodzinę i ludzi dobrej woli, aby już nigdy niczego od nikogo nie chcieli, a sami żyli w nędzy, ukryci gdzieś w szałasach.A prawa będą mieli tylko w dniu wyborów do …głosowania.
  Polsko, czym i kim ty jesteś? Ojczyzno Nasza, nie zabijaj swoich dzieci.


 26. Babciu Gosiu, jeśli zamkniesz bloga, popełnisz największy błąd w swoim życiu. Wiem o czym piszę, sama pod presją kiedyś tak zrobiłam. Kubuś jest wart każdego poświęcenia. Musi mieć pomoc, bo tej walki po prostu nie da się wygrać w pojedynkę. A że, w „kupie siła”, jesteśmy z Wami…….


 27. No nie dawało mi to spokoju i szukałam – tutaj jest o prezentach
  http://www.pit.pl/prezenty_darowizna_podatki_w_praktyce_3421.php
  Wątpię by Babcia Gosia w pięciu nawet latach dostała prezentów powyżej podanej kwoty pod „inny”.
  Czyli takie drobne prezenty wolno i dawać i przyjmować!!!
  A swoją drogą ciekawe czy każdy swoje prezenty zgłasza? Z tego, co widzę na Komunię lub ślub nie złe ludzie nie raz prezenty dostają i co? Nie słyszałam by, kto coś zgłaszał! A tu się uwzięli na ludzi walczących o zdrowie dzieci!!! Hańba i wstyd!!! Jakby Państwo dawało odpowiednie leczenie i rehabilitacje, to taka Babcia Gosia miałaby więcej czasu na czytanie gazet i spacer po parku, a bloga o Kubusiu wcale by nie było, bo nie byłoby takiej potrzeby by krzyczeć – my tu jesteśmy, dajcie nam szansę, też chcemy żyć!!!
  Ale kogo obchodzi jakiś tam Kubuś!? Nie ma nawet na ludzi chorych na choroby nowotworowe, odmawia im się pomocnego leku i daje leki zastępcze!!! Wskazuje się Ich na śmierć! Bo nie ma pieniędzy! A gdzie są??? Przecież nam zabierają a potem nie ma na leczenie! Dlaczego oni nie odpowiadają podatnikom za swoja gospodarność?
  Ja rozumiem i jestem jak najbardziej za poszanowaniem prawa, bo ja z tych głupich, co to w mieście nie przekraczają 50-tki, ale kurka wodna, absurdalne ustawy trzeba zmieniać! To ustawa jest dla ludzi a nie ludzie dla ustawy! Jeśli im nie służy, a nawet szkodzi, to wymaga to zmiany! Ja się nie znam na tym, ale czy ten List otwarty Babci Gosi coś da? Tu by trzeba jakoś bardziej zorganizowanie działać. Przez przedstawicieli ludzi niepełnosprawnych w Rządzie. (nawet nie wiem czy jest ktoś taki, a i tutaj nie tylko o niepełnosprawnych chodzi)
  Problem Babci Gosi, to nie jest tylko problem Babci Gosi, to dotyczy wszystkich ludzi którym Państwo z dostępnych środków, nie może zabezpieczyć właściwej opieki zdrowotnej a nie stać ich na prywatne leczenie…I nie rozumiem, że kogoś kuje w oczy kilka kredek i plastelina a nie kuje to, że życie człowieka przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie, że nie jesteśmy juz nawet ludźmi a tylko liczbą, a nasza wartość nie przekracza wartości naszego podatku lub wartości naszej możliwości zakupów i marki naszej koszulki…
  A gdzie prawo do godności ludzkiej, prawo do walki o największą wartość, jaką jest życie człowieka i życie w ogóle? Czy to już nic nie znaczy, dlatego, że się nie opłaca???!!!
  Gdzie mi idziemy, dokąd zmierzamy??? Brak słów!


 28. Mój Boże co do jasnej cholery w tym kraju się wyprawia. Czy oni naprawdę nie mają już kogo i za co ścigać !!! Wara Wam od chorych dzieci, którym Wy sami nie pomagacie ! Wara od nas, którzy dzielimy się z tymi rodzinami tym co mamy i co oddać możemy. Wasza głupota nie ma granic ! Dlaczego nie weźmiecie się za tych, którzy nas okradają. Nasz rząd robi to na co dzień. To dzięki naszemu rządowi dzieje się tak, że ludziom brakuje pieniędzy na uczciwe leczenie. Odzieracie nas ze zwykłej ludzkiej godności w tak ordynarny sposób ! Sama jestem babcią tak jak Ty Małgosiu i bardzo Cię proszę nie likwiduj swojego bloga pod wpływem impulsu i ku uciesze tym, którzy jak piszesz donoszą o tym co ich nie dotyczy. Zachowaj go właśnie dla swojego wspaniałego wnuka. Walcz o niego z całych sił. Kto znajdzie w sobie tyle sił, jak nie my babcie, żeby pokazać całemu światu, że każdy człowiek ma swoją godność oprócz „KAPUSI „. Przeczytałam, że Tata Lii podał Ci link do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Uderzaj wszędzie gdzie to możliwe. Pozdrawiam serdecznie i przesyłam czułe całusy dla Twojego wnuka i dla Ciebie. Pozwolę sobie wkleić na swoim profilu Twój list.


 29. Czesc, napisz do autorki bloga kochamylaure.pl mysle, ze ma duzo doswiadczenia w sprawie zbiorek publicznych i na pewno pomoze. Serdecznie pozdrawiam, A


 30. Nie wieżę ! Co za mściwa jakaś k.. kapuje już tak napiszę.. ;(
  Nie wieżę w sąd ,marnują czas pieniądze na takie coś z chwilą gdzie tyle przestępstw jest !
  Gdyby Panstwo nam rodzicom chorym dzieciom godziwe pieniądze zapewniło nie musielibyśmy prosić ludzi dobrej woli o pomoc w ratowaniu naszych dzieci.. na godziwe życie .. !
  A ten cały KAPUŚ niech się …. aby jego nic nie spotkało i nie musiał prosić o pomoc.. !!!
  Całej rodzinie Kubusia życzę dużo sił i pozytywnego zakończenia tej chorej sprawy !


 31. Babciu Gosiu, idź z tą sprawą do mediów!!!Oni Ci pomogą!!!Nie zamykaj bloga!Gdyby to mnie przyszli to po prostu wyśmiałabym ich, prosto w twarz bym im wywaliła co o nich myślę i gdzie to zgłoszę.


 32. Niepotrzebnie Pani tak się zdenerwowała, nie można kasować bloga, który wam pomaga, który jest pomocą dla wielu innych osób, jest swego rodzaju miejscem spotkania dla tylu dobrych ludzi. Przychodzą, pytają? A niech tam, przyjdą, pójdą, też można sprawę załatwić podobnie, pobić mameluka własną bronią, dobry prawnik podpowie, jak. Dlaczego nie zainteresuje Pani ta sprawą lokalne media, gazety w miejscu pracy i działania tych urzędasów. Dziennikarze szybko znajda odpowiednie pytania, z nimi inaczej porozmawiają. Proszę to zrobić jak najszybciej, i zwrócić się z tą sprawą do jakichś organizacji bądź fundacji, zszeszającej rodziców chorych dzieci.


 33. Gosiu, właśnie weszłam… czytam i oczom nie wierzę….to jakiś koszmar…. to skandal…. SZOK…. podpisuję się pod wszystkim co napisali moi poprzednicy… uwierzyć mi w to wszystko trudno.

  Gosiu ja również proszę, nie zamykaj bloga… wytrzymaj jeszcze trochę… poproszę naszego anioła o pomoc bo po ludzku wykracza to wszelkie granice.
  Jestem z Tobą, z Wami całym moim duchem w dzień i w nocy. Trzymaj się….


 34. Gosiu już Ci mówiam ale powtórzę – swoje opodatkowane pieniądze mogę dawać komu chcę,ile chcę i w jaki sposób chcę.
  A tak na marginesie zapytam:może ktoś z Państwa wie ile razy można opodatkowywać te same pieniądze?- jak widać w Polsce można w kółko ile razy się da – CHORE!!!!!!
  pozdrowionka i ciumki dla Ciebie, Kubunia i Jego rodziców
  Nie wyobrażam sobie nie czytać Twojego bloga
  MK


 35. Gosiu, zaplątalam się w swoje sprawy zdrowotne, ale starałam się tu zaglądać i jestem w miarę na bieżąco. Ręce opadają, pięści się zaciskają a bezradność doprowadza do furii. Jeśli mogę jakoś pomóc… wiesz


 36. Szanowna Pani, nasza Fundacja podejmuję się bronić Panią przed wszystkimi sądami i innymi organami administracji rządowej i samorządowej. Oczywiście bezpłatnie. Służyły też wsparciem psychologicznym.
  Będziemy kontynuować Pani akcje.
  Zapraszamy do współpracy.
  Pozdrawiamy, prosimy się niczym nie przejmować. Będzie dobrze. Nie może byc tak aby dobre sprawy, dobre uczynki, były w Polsce karane.
  Trzeba zmienić prawo a nie karać jej dobrych, czułyby i aktywnych obywateli.
  Miłego dnia,
  Ewa Krawczyk
  Warszawa
  502085197 ewakrawczyk55@gmail.com


 37. Byłam w podobnej sytuacji w związku z organizowaniem wycieczki dla niepełnosprawnego czytelnika. Proszę na blogu w widocznym miejscu umieścić informację, że wszyscy darczyńcy są przyjaciółmi i znajomymi (przecież tak jest, skoro ktoś pomaga to jest naszym przyjacielem, prawda) Jest przepis mówiący o tym, że wśród znajomych i przyjaciół można przeprowadzać tego rodzaju akcje bez ich zgłaszania. Powodzenia.


 38. Nie mogę uwierzyć w to co się stało. Jestem mamą dwójki dzieci, niedawno dowiedziałam się, że starszy z chłopców ma autyzm. Pani blog był dla mnie pocieszeniem w trudnych chwilach, z niego dowiedziałam się wielu rzeczy które okazały się tak bardzo pomocne na początku „nowej drogi życia”. Błagam, niech Pani nie zamyka bloga 🙁 JEsteśmy całym sercem z Wami!


 39. Koszmar…tylko tyle mogę napisać 🙁 Pani Gosiu jestem z Wami. Jeśli będziecie potrzebować jakiegokolwiek wsparcia jestem.


 40. Witam,
  trafiłam na Pani bloga dopiero dzisiaj. Wierzę jednak , że sprawa znajdzie pozytywne rozwiązanie i dobro wygra .My blogerzy na pewno nie pozostawimy Pani samej sobie. Może nie znajdzie Pani w nas wsparcia prawnego, ale dobre słowo i wsparcie – zawsze. Pozdrawiam


 41. Witam, pani Babciu Gosiu. Bardzo zasmuciła mnie ta historia, choc wczesniej nie znałam tego bloga. Nie jestem w stanie zrozumieć intencji osoby, która tak Panią pogrąża! Bardzo współczuje Pani, Kubusiowi i Pani dzieciom. Gdyby potrzebowała Pani choć wygadania się, prosze pisać- wysłucham! Pozdrawiam serdecznie!


 42. tak mi przykro…..


 43. Nazywam się Klaudia Knas i bardzo proszę aby „ten ktoś ” pofatygowal się do mnie i obiecuje ze nie będę mówić poprostu uderze ja w twarz bo do kOgos bez SERCA nie warto mówić i cokolwiek tłumaczyć …. A mnie proszę biczowac na rynku głównym Warszawy za to ze dzieci uśmiechają się jak dostają ode mnie zabawki !!!


 44. Nie wiem co powiedziec , jestem w głębokim szoku… Jedyne co przychodzi mi do głowy to rozpetac ogromną burzę. Nagłośnić gdzie się tylko da. Do Uwagi, SPrawy dla reportera, ekspresu reporterów, a najlepiej zacząć od Faktu, Może to nie jest gazeta najwyższych lotów, ale sądzę , że oni chetnie sprawę opiszą . Nie mogę ciągle wyjsć z szoku.
  Trzymam za Was kciuki…


 45. Zatkało mnie!
  Całym sercem jestem z Panią i proszę dysponować jeśli do czegoś mogę się przydać.
  W jakim my kraju żyjemy?
  Przytulam do serca!!!


 46. Co za durnie rządzą nami- ślepi na potrzeby innych ( bo o własnych pewnie pamiętają)Proszę się nie poddawać!A temu kto złożył doniesienie oby los odpłacił pięknym za nadobne!


 47. Witam Babciu Kubusia. Dzisiaj przeczytałam twój blog po raz kolejny. Wiem, że to bezduszne, ale takie jest prawo. Dura lex 🙁 Mam propozycję- poproś o zgodę na zbiórkę publiczną teraz i prowadź dalej ten blog. Poza tym proponuję manifestację przed sądem, w dniu orzekania, ale jej organizacja zależy od czytelników. Oprócz tego MEDIA to trzeba nagłośnić !!!!!!!!


 48. Czegoś nie rozumiem, mamy w rodzinie chore dziecko pieniądze na jego leczenie są zbierane przez fundację, nawet są odpisy przez urząd skarbowy. i nie ma żadnych problemów. Z kolei znajoma prowadzi fundacje zajmująca się dziećmi niewidzącymi (sama bardzo słabo widzi). W tej całej sprawie jest coś o czym nie piszesz albo ja nie rozumiem – chyba że zbieracie pieniądze prywatnie a nie przez fundację poprzez zbiórkę publiczną a tego robić nie wolno z oczywistych względów.


 49. Trafiłam tu przypadkiem, przez skierowanie z innego bloga. Jak chyba każdy tutaj, jestem w szoku… Mój synek niedługo skończy 15 mcy, jest najcudniejszym dzieckiem na świecie. Tak mocno się do mnie tuli, tak mnie woła i całuje że nie wyobrażam sobie walki o kontakt z nim. Znajoma z autystycznym synkiem stwierdziła kiedyś, bardzo brutalnie, ale może Pani to zrozumie „wolałabym chyba żeby urodził się bez nóg, ale rozumiał że jestem jego mamą, żeby powiedział że chce jeść i żeby się nie bał wiatru”. Nie wyobrażam sobie nawet i nie chcę wyobrażać tego przez co przechodzi Pani rodzina.
  Podziwiam Panią z całego serca, proszę nie zamykać tego bloga.
  Tak nie można robić ludziom, do tej mendy która złożyła donos wróci kiedyś to całe zło, na pewno, a Pani będzie miała uśmiech Kubusia i doczeka się pani też „baba”.


 50. To jakaś nienormalna farsa?!?! Ludzie, którzy prowadzą takie postępowanie muszą być chorzy na serce i mózg! Jestem taka zszokowana i zła, że aż się trzęsę! jak można być takim bezdusznym??? Najwyraźniej w naszym chorym państwie za bycie kochającą Babcią też karzą… Życzę Pani wiele sił i ściskam od serca!


 51. To STRASZNE i DRAMAT……. żyjemy obok takich właśnie ludzi a nic o nich nie wiemy i dzięki za internet , że możemy się dowiedzieć o ludzkich dramatach Babci,Pani Niteczki, rodziców Dzielnego Franka i innych …….opisałam tą dramatyczną sytuację na Fb cytuję:)
  Wiem , że tu pokazujemy nasze cuda tworzone , ale nie możemy być obojętni na taka niesprawiedliwość . w nosie mam czy komuś z władz to się nie spodoba , te ICH afery …. wiemy wszyscy jakie…..Ja miałam małe dzieci w tym „zgniłym” komuniźmie … kartki i inne …., ale moje dzieci miały książki do szkoły w „spadku ” po innych i załatwiała to szkoła , albo same to załatwiały między sobą ,(i moje pociechy a jest ich trójka wyrosły na dobrych i wrażliwych na ludzkie dramaty ludzi) Dostawałam także używane ubranka i przekazywałam dalej innym i nikt mnie nie ” opodatkował” ani nie robił sprawy w sądzie 🙂 .Były to niby ciężkie czasy ale inni ludzie byli wspaniali i pomagali sobie nawzajem . Mieliśmy też cenzurę, ale właściwie ONI nie wtrącali się do spraw biedniejszego . To co dzieje się obecnie to straszny skandal !!!!!! przytaczając sprawę Pani Niteczki ,a teraz Dzielnego Franka i innych , którzy potrzebują pomocy , ludzie się nie zmienili i też są wspaniali i chcą pomagać dzieląc się tym co mają ,a zwłaszcza Ci co niewiele mają. Współczuję im jakie muszą ponieść koszty wychowania i wykształcenia ich pociech , nie wspomnę o tych „Biedulkach , które mają chore dzieciaczki , a miało być tak „cudownie” Teraz karze się sądami rozprawami za Dobroć serca . więc mam taki Apel może stwórzmy Grupę ” POŻYCZĘ CI, chyba można sobie pożyczać bez opodatkowania tych co pożyczyli, bo „Darowizna” to wiadomo ( afera piekarza, który rozdał chleb) I co Wy Słoneczka na to??????????????????????


 52. Nie poddawajcie się temu bezprawiu w Polsce. Do Międzynarodowego Trybunału zaskarżyć bezprawne prawo , bo to są kpiny tej bandy złodziei, która siedzi w rządzie. Wciąż im mało, mało i mało.
  Chołoty nie należy słuchać – a rząd polski to chołota.
  Jeśli was przesladuje jakakolwiek ‚władza’ to wszystko nagrywajcie, wszystko na piśmie. Potem to kopiować i wszystkie kopie ukryć u kogoś. Tak, żeby były bezpieczne na wszelki wypadek.
  Z przestępcami (a przestępcami jest w Polsce – władza) trzeba walczyć bezwzględnie.
  Aż się ich wypleni.
  Każda taka sprawa powinna iść do Międzynarodowego Trybunału i niech w końcu im przywalają karę za karą. Tak duże, że w końcu może się nauczą, że okradać biednych ludzi to przestępstwo.
  Powodzenia !!!
  A jak będę miała pieniądze, to też Wam prześlę, więc proszę nie zamykać strony, żeby był jakiś kontakt.


 53. Gośka, nie zamykaj bloga! Jak to zrobisz, to Ty przegrasz, a oni wygrają! Wczoraj (tzn. na dniach, 31 maja albo 01 czerwca)zapadł wyrok w sprawie portalu historycznego (nie pamiętam nazwy), który był w podobnej sytuacji. Tam sąd orzekł, że wpłaty dokonywane były na konto, a ustawa dotycząca zbiórek publicznych wyraźnie mówi o datkach w gotówce, to portal ten nie prowadził zbiórki publicznej. Musisz walczyć. Poszukaj adwokata. Jak nie stać Cię na adwokata, poszukaj go w sieci, na facebooku, gdziekolwiek. Znajdziesz. Są zdolni, młodzi adwokaci, którym zależy na sławie, a nie na kasie. Są też tacy, dla których najważniejsza jest sprawiedliwość (niewielu, ale są). Zamknięcie bloga i poddanie się będzie Twoim największym błędem życiowym. Nie będziesz mogła spać spokojnie. Uwierz mi. Zrób na facebooku profil dotyczący tylko Twojej walki z tymi dupkami i prześlij do mnie linka (pachahontas@gmail.com). Będziemy działać razem. W fejsie jest potężna siła.
  Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam na Twoje działanie.
  Dorota


 54. Nie ma czym się przejmować, pewnie jakiś prokurator chce się wykazać, bo łapanie przestępców mu nie wychodzi. Jeśli jest podejrzenie popełnienia przestępstwa (lub wykroczenia), to oni mają obowiązek sprawdzić.
  To ich praca, a w Internecie roi się od naciągaczy, więc sprawdzają. Jeszcze daleko do postawienia zarzutów, a jeszcze dalej do wyroku.
  Być może chcą się upewnić, czy nie doszło do naruszenia paragrafu o oszustwie:
  „Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

  Przepisów kodeksu karnego i wykroczeń nie można interpretować rozszerzająco, na podobne przypadki. Więc musi zajść zdarzenie ściśle w nich opisane, nie podobne.
  Art.56 KW jasno mówi o publicznym zbieraniu pieniędzy. Gdyby na stronie internetowej była jakaś opcja mikropłatności, to może by podpadło.
  Ale przesyłanie przedmiotów (nie pieniędzy) lub zamieszczenie numeru konta i zachęcanie do wpłat nie podpada pod ten paragraf. Na stronach różnych fundacji też są numery kont i zachęta do wpłaty, to nie jest „publiczna zbiórka”.


 55. Brak słów. Może trzeba zwrócić się do stowarzyszenia pokrzywdzonych przez urzędasów Niepokonani2012. Chodzi o przedsiębiorców, ale może wesprą np. prawnie. Serdecznie ściskam 56. jaki piekny ten blog, tak pieknie prowadzony, az chce sie czytac i czytac, niech Pani pisze dalej, to dla innych,ktorzy tez sie zmagaja z choroba bliskich, a ten pan o ktorym jest napisane nic nie moze zrobic ,nie ma szans, my wszyscy tu podpisani i wiele innych osob ,nie damy-trzymajmy sie razem, W KUPIE SILA- POZDROWIENIA I CALUSKI DLA KUBUSIA!! 57. a ja proponuję aby podawać imiona i nazwiska prokuratorów i policjantów związanych z tą sprawą.

  pozdrawiam i trzymam kciuki


 58. Trafiłam tu dopiero dziś za sprawą linka na jakimś blogu. Jestem w szoku. Tyle możliwych przestępstw do ścigania w sieci, a ktoś się zainteresował podarunkiem dla dziecka. To nieludzkie, podłe, obrzydliwe, że też nie wstyd tym policjantom, prokuratorom i sędziom takimi rzeczami się zajmować! Co zasądzą? Zwrot tych rzeczy? Opodatkowanie? Koszmar! Tyle przestępstw i wykroczeń naokoło, a tu babcia beknie za to, że napisała „dziękuję”. Współczuję i jestem z Panią. Nie przestawajmy pomagać i dziękować kochani!


 59. Ja… nie wiem co powiedzieć… Mam łzy w oczach i nie wiem… Boże, Ty widzisz i nie grzmisz! Ja od dawna wiedziałam, że ten kraj jest popieprzony. Ale żeby uderzać w niewinnych. Codziennie jesteśmy świadkami przekrętów, przestępstw…
  Idąc wieczorem ulicą dostałam z główki w nos od pijanego gościa i sprawę umorzono za małą szkodliwość czynu!!! A tu coś takiego!
  nie mogę, no… Ta sprawa nadaje się do prasy…
  A ty gnojku jeden, który z czystej nienawiści do drugiego człowieka śmiałeś zakapować … uważaj lepiej. Tak jak dobro powraca, tak i zło powraca!
  Przepisy są tworzone dla ludzi, a nie odwrotnie, ale w tym komunistycznym kraju nadal się o tym nie pamięta!
  Cudowna kobieto, Babciu! Nie poddawaj się, bo my jesteśmy z Tobą!


 60. ….jestem zdruzgotany, brak słów…to postępujące zezwierzęcenie systemu, mediów, dziś bez żadnych konsekwencji można każdego opluć, wylać kubeł pomyj, celowość tych działań jest zastanawiająca, nie pozwolmy zatem się zastraszyć…zawsze będą ludzie dobrej woli i wielkiego serca…ludzie zasługujący na miano człowieczeństwa…! i nie można nikogo karać za to, że jest się człowiekiem !

Comments are closed.